ICT proti bariérám

EU

Projekt Informační technologie proti bariérám ve vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, si dává za cíl zlepšit přístup žáků se speciálními vzdělávacími potřebami ke vzdělávacím příležitostem v oblastech s využitím moderních technologií a to prostřednictvím dlouhodobě udržitelných aktivit a výstupů předkládaného projektu.

Mezi aktivity patří zřízení metodických konzultačních center, multimediálních interaktivních ICT dílen, tvorba výukových opor a tvorba audiopomůcek pro žáky se SVP, evaluace vytvořených materiálů ve vzdělávací praxi, vzdělávací soutěž žáků. A dále pro pracovníky škol cyklus seminářů, workshopů a přednášek zaměřených na práci se žáky se SVP a využití ICT při vzdělávání žáků se SVP.

Do projektu bude zapojeno min. 440 žáků 4 partnerských škol (Duchcov, Chomutov, Litvínov-Janov, Žatec), ve kterých probíhá vzdělávání žáků se SVP (zdravotní postižení, zdravotní znevýhodnění, sociální znevýhodnění) a dále pracovníci těchto partnerských škol, ale též pracovních škol běžných s integrovanými žáky se SVP .

Předpokládané ukončení projektu 31.8.2014

Plánované aktivity metodického konzultačního centra v Litvínově-Janově

Partner projektu: Základní škola a Mateřská škola Litvínov-Janov, Přátelství 160, okres Most

Vedoucí centra – odborný konzultant: 1. PhDr. Miroslava Holubová
	                             2. Mgr. Milada Feiglová

Kontaktní poradenské centrum pro učitele a pedagogickou veřejnost

Středa: 13:00-16:00 hodin (po dohodě lze i v jiný čas)
Klienti mají možnost využívat technického zázemí centra k vyhledávání potřebných informací a služeb.

Poradenské aktivity:

Vždy dle nabídky centra a dohody s klientem (učitelem, rodiči) –viz níže

Plánované aktivity na rok 2013:

Plánované akce - Duben
Plánované akce - Březen
Plánované akce - Únor
Plánované akce - Leden

Výčet aktivit roku 2012:

Plánované akce - Prosinec
Plánované akce - Říjen
Plánované akce - Září
Plánované akce - Červen