Základní škola a Mateřská škola Litvínov - Janov, Přátelství 160, okres Most

Pěvecké sbory

Pěvecký sbor Strunky

Fotogalerie

Úspěchy

Koncerty

Dětský pěvecký sbor Strunky byl založen v roce 1984. Od jeho vzniku jej vedou sbormistři Olga a Jaroslav Vernerovi.

Pěvecký sbor působí při Základní škole a Mateřské škole v Litvínově-Janově. Každoročně sdružuje kolem třiceti zpěváků.
Strunky se již několik let významně podílejí na kulturním životě měst Litvínova a Lomu. Samozřejmostí se stalo vystupování na Vánočních koncertech, na koncertech ke Dni matek, dále pak pravidelné vystupování v domovech důchodců, nemocnicích a na spoustě dalších jiných akcí a to i v jiných městech České republiky.

Nedílnou součástí Strunek je i pravidelná účast na pěveckých soutěžích a to dokonce i v zahraničí. A že umí... o tom není pochyb. Např. v roce 2006, získaly Strunky Stříbrnou medaili ze soutěže Mundi cantant v Olomouci. Dále pak Bronz na mezinárodní soutěži "Festa choralis Bratislava 2007".

V roce 1998 pěvecký sbor Strunky společně s dalšími třemi sbory z našeho regionu Vydalo CD, které se natáčelo v Jevanech.

V roce 2007 byl při ZŠ a MŠ v Litvínově - Janově založen další pěvecký sbor Janováček

Pěvecký sbor Janováček

Pěvecký sbor Janováček působí od roku 2007 při ZŠ a MŠ v Litvínově - Janově. Společně se Strunkami je Janováček pod vedením sbormistrů Olgy a Jaroslava Vernerových.

Hlavním posláním sboru je rozdávat svým zpěvem radost a to se jim zcela určitě daří. Oba sbory každoročně absolvují velké množství koncertů a vystoupení. Nedílnou součástí sboru je i pravidelné vystupování např. na Vánočních koncertech, na koncertech ke Dni matek, dále pak pravidelné vystupování v domovech důchodců, nemocnicích a na spoustě dalších jiných akcí a to i v jiných městech České republiky.

 

 

Sdílet:  Add to Facebook
kodowanie html5 css, projektowanie stron internetowych , PSD2HTML, PSD HTML, proste strony www, cięcie PSD, tworzenie stron,